Logo Inigo Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej

przezwyciezyc kryzys 1Jeśli przechodzisz właśnie w życiu kryzys, czujesz się przygnieciony, bezradny, przygnębiony, samotny, tracisz poczucie sensu życia, brakuje ci energii do zmiany, potrzebujesz wsparcia, zrozumienia ze strony innych, może współczucia, pragniesz poukładać sobie życie w nowy sposób i zacząć żyć pełnią, ale brakuje Ci sił - to zapraszamy Cię do grupy!

Termin: piątki od godz. 10.00 do 12.00 

Lista uczestników jest otwarta. Zapraszamy do zapisów!

 

 

I. OPIS GRUPY:

„Kryzysy kojarzą się nam z doświadczeniami negatywnymi. Przeżywamy je jako sytuacje dla siebie niebezpieczne. Coś nagle się zmieniło i nie jest już tak jak dawniej. Nie możesz się w tym odnaleźć, pozbierać. Przyszła niespodziewanie choroba unieruchamiając Cię i odbierając radość działania, bycia aktywnym, dyspozycyjnym. Ktoś ukochany nagle odszedł, pozostawiając pustkę, tęsknotę, bolesną samotność. Coś zostało zakwestionowane i uznane za nieważne, bezwartościowe, a przecież włożyłeś w to tak wiele sił i czasu...” Jerzy Zieliński OCD „Przezwyciężyć kryzys”

Kryzys może być momentem, w którym rodzi się w tobie całkiem nowe życie, choć jeszcze tego nie odczuwasz; może poprzedzać korzystne dla Ciebie zmiany. Kryzys bywa naturalną zmianą rozwojową, bywa też przejściową reakcją na sytuację zbyt trudną emocjonalnie, ale zazwyczaj jest punktem wyjścia ku nowym, konstruktywnym rozwiązaniom.

Grupa jest prowadzona w podejściu psychodynamicznym, ale uwzględniającym egzystencjalny aspekt życia. Ma charakter półotwarty. Przyjmujemy do grupy po bezpłatnych konsultacjach indywidualnych.

 
 

II. INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Dorota Gradzińska - psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła studia psychologiczne na SWPS, resocjalizację na WSPS, 4-letnie Studium Psychoterapii SPCh, liczne szkolenia z psychoterapii m.in. kurs I stopnia z systemowej terapii rodzin (Krakowski Ośrodek Szkoleń Systemowych), psychoterapii krótkoterminowej (Instytut Eriksonowski), psychoterapii grupowej "Żywa Nadzieja", psychoterapii psychodynamicznej "Łódź podwodna" (Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne). Pracowała m.in. w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej, Centrum Wspierania Rodziny oraz w prywatnych ośrodkach psychoterapii. Ukończyła staż w Centrum Psychoterapii na Dolnej 42 przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Szczególnie bliskie jest jej podejście psychodynamiczne, w którym się superwizuje. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, treningów i szkoleń z obszaru rozwoju osobistego.

Katarzyna Solka-Dąbrowska - psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła studia psychologiczne na SWPS i całościowe 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (specjalistyczne podyplomowe szkolenie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej). Ukończyła również kurs mediatora rodzinnego w Polskim Centrum Mediacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Nerwic IPiN, we współpracy z TPD, w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie, w prywatnym ośrodku leczenia zaburzeń odżywiania oraz w gabinecie prywatnym. Od kilku lat zajmuje się przede wszystkim psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP.

 

III. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Spotkania będą odbywać się co tydzień w piątki od godziny 10.00 do 12.00 w siedzibie Fundacji INIGO, Warszawa ul. Rakowiecka 61. Grupa może liczyć od 8 do 12 osób. Rozpoczniemy pracę po zebraniu się odpowiedniej ilości uczestników.

Do grupy można dołączyć po odbytej wcześniej bezpłatnej konsultacji.

 

IV. KOSZT:

80zł za każde spotkanie

 

ZAPISY - sekretariat Fundacji INIGO - tel. 797 002 584 / pn – pt w godz. 16.00 – 19.00. Ilość miejsc ograniczona.

Pomoc psychologiczna i duchowa