Logo Inigo Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej

dziew

Grupa wsparcia z elementami pracy warsztatowej. Zapraszamy kobiety doświadczające cierpienia związanego z rozstaniem z bliską osobą. Grupa pomoże Ci zwalczyć uczucie pustki, osamotnienia i bezradności, ułatwi dokonanie zmian prowadzących do tego, by zacząć żyć szczęśliwie własnym życiem. 

W każdy poniedziałek w godzinach 18.30-20.00

 

I. OPIS GRUPY:
W trakcie spotkań uczestniczki będą miały możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, dostarczą sobie wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Będą pracowały nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości, rozpoznaniem własnych potrzeb i pragnień oraz określeniem planów i celów na przyszłość. Będą miały możliwość poznania, w jaki sposób chronić dzieci przed negatywnymi skutkami rozstania rodziców oraz sprostać wyzwaniom samotnego rodzicielstwa. Otrzymają duchowe wsparcie i pomoc w pokonaniu bieżących trudności. Uczestnictwo w grupie wsparcia pomoże pokonać samotność, zwalczyć własną bezradność i budować odpowiedzialność za własne życie.

Idea grupy:
  1. Grupa tworzona jest przez osoby borykające się z tym samym problemem.
  2. Służy wzajemnemu pomaganiu sobie, dawaniu i otrzymywaniu wsparcia.
  3. Można tu mówić o swoich doświadczeniach i przeżyciach, dzielić się z innymi własnymi odczuciami, własnym zdaniem  bez lęku przed krytyczną oceną.
  4. Można tu nauczyć się technik radzenia sobie z żalem, smutkiem i złością, życia "tu i teraz", zamykania przeszłości i planowania przyszłości
  5. Można tu także po prostu być, słuchać i czerpać z doświadczeń innych.
  6. Każdego uczestnika obowiązuje zasada zachowania tajemnicy - wszystko co zostanie powiedziane w trakcie spotkań pozostaje w gronie osób biorących udział w spotkaniach.

Grupa adresowana jest do kobiet, które same podjęły decyzję lub zostały postawione przed koniecznością rozstania z bliską osobą z różnych powodów: przemocy w rodzinie, nadużywania przez partnera alkoholu, zdrady małżeńskiej, opuszczenia lub innych przyczyn.
 

II. INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:
Ewa Nowosielska - z wykształcenia filozof-bioetyk, specjalista z zakresu prawa medycznego, mediator rodzinny, specjalista w zakresie relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień
Małgorzata Rajca - z wykształcenia filozof-bioetyk, specjalista z zakresu prawa medycznego, mediator rodzinny, specjalista w zakresie relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień. 
 

III. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Spotkania będą odbywać się w każdy poniedziałek w godzinach 18.30-20.00 w Fundacji INIGO, Warszawa ul. Rakowiecka 61. Grupa rozpocznie się po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników.

IV. KOSZT:
Koszt uczestnictwa 100 zł za miesiąc.


ZAPISY

Sekretariat fundacji INIGO - tel. 797 002 584 / pn. – pt. w godz. 16.00 – 19.00

Pomoc psychologiczna i duchowa

Lokalizacja:
Warszawa-Mokotów, ul. Rakowiecka 61
przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
wejście od ul. A. Boboli
Jak do nas dojechać?

Sekretariat czynny:
poniedziałek-piątek 16:00-19:00

Zgłoszenia:
e-mail: [email protected]
tel: 22-542-87-24
tel. kom: 797-002-584

Dane Fundacji:
KRS 0000279509
NIP 9522018736
REGON 140966547
Konto bankowe:
BNP Paribas
46 1600 1127 1847 2217 3000 0001

FB


QR

Ikona Funduszu Wsparcia Misji Fundacji