Logo Inigo Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej

beskid 1Grupy Balinta są przestrzenią dla wspólnego poszukiwania sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w obszarach związanych z pomaganiem innym. Zapraszamy osoby zajmujące się formacją we wspólnotach życia konsekrowanego na etapie konsekracji czasowej (nowicjat, juniorat).

Termin: 18.02.2017 r (sobota) w godz. 9-17 trwają zapisy

 

 

 
Św. Jan Paweł II w Adhortacji Apostolskiej „Vita consecrata” pisał, że formatorzy i formatorki „ze światłem mądrości duchowej winni łączyć wiedzę uzyskaną dzięki ludzkim metodom, które mogą być pomocne zarówno w rozeznawaniu powołania, jak też w formacji nowego człowieka autentycznie wolnego” (nr 66).


I. OPIS GRUPY:

Grupy Balinta to systematycznie odbywane spotkania grupowe mające na celu zdobycie umiejętności jaśniejszego formułowania problemów, wieloaspektowego analizowania zaistniałych trudnych sytuacji, radzenia sobie z obciążeniami emocjonalnymi, jak również poznanie większego wachlarzu strategii działania w danych sytuacjach.

Wiecej informacji o grupach Balinta można przeczytać w zakładce Osoby Konsekrowane w artykule pt. Jak bardzo ważna jest formacja kompetentnych formatorów?

Zapraszamy osoby zajmujące się formacją we wspólnotach życia konsekrowanego na etapie konsekracji czasowej (nowicjat, juniorat).II. INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Dorota Przygrodzka - lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta PTP, superwizor aplikant PTP, ukończyła m.in. Prymasowski Instytut Życia Wewnętrznego PWT w Warszawie. W Fundacji INIGO zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób konsekrowanych.


III. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Warsztat odbędzie się w siedzibie Fundacji INIGO, Warszawa ul. Rakowiecka 61 w sobotę 18.02.2017 r. w godz. 9-17.ZAPISY
Bezpośrednio u osoby prowadzącej:
Dorota Przygrodzka
tel. 600 193 878

Pomoc psychologiczna i duchowa